• Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր
ArmTex 2026-ը Հայաստանի թեթև արդյունաբերության գլխավոր մասնագիտացված ցուցահանդեսն է, որը մեկ հարթակում միավորում է ոլորտի առաջատար ընկերություններին, արտադրողներին, դիզայներներին, մատակարարներին, ներմուծողներին, բրենդներին և ոլորտային կազմակերպություններին։
Եթե ներկայացնում եք թեթև արդյունաբերության ոլորտը՝ հագուստ, տեքստիլ, կոշիկ, աքսեսուարներ, կարի արտադրություն, գործվածքներ, հումք, սարքավորումներ կամ հարակից ծառայություններ, ապա ArmTex 2026-ը ձեր բիզնեսը ներկայացնելու լավագույն հարթակն է։
Մասնակցելով ցուցահանդեսին՝ դուք հնարավորություն կունենաք՝
• ներկայացնել ձեր ապրանքներն ու նորույթները,
• գտնել նոր գործընկերներ և հաճախորդներ,
• ընդլայնել գործարար կապերը,
• մասնակցել B2B հանդիպումների,
• բարձրացնել ձեր բրենդի ճանաչելիությունն ու բացահայտել զարգացման նոր հնարավորություններ։
ArmTex 2026-ը կմիավորի Հայաստանի և արտերկրի ոլորտի ներկայացուցիչներին՝ ստեղծելով համագործակցության, փորձի փոխանակման և բիզնեսի զարգացման նոր հնարավորություններ։
Ցուցահանդեսն ունենալու է նաև միջազգային բաղադրիչ։ Նախատեսվում է տարբեր երկրներից մասնակիցների ներգրավում, ինչը կնպաստի նոր համագործակցությունների ձևավորմանը և արտահանման շուկաների ընդլայնմանը։ Միաժամանակ, ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսվում է ապահովել արտասահմանյան թիրախային գնորդների, ներմուծողների, դիստրիբյուտորների, մանրածախ և մեծածախ առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև ոլորտի մասնագետների մասնակցությունը։
Սա մասնակից ընկերություններին հնարավորություն կտա ներկայացնել իրենց արտադրանքը, հաստատել նոր գործարար կապեր, վարել B2B բանակցություններ և ձեռք բերել նոր համագործակցության ու արտահանման հնարավորություններ միջազգային շուկաներում։
Միացե՛ք ArmTex 2026-ին և դարձե՛ք Հայաստանի թեթև արդյունաբերության ամենակարևոր մասնագիտական իրադարձության մի մասը։
Ցուցահանդեսը կազմակերպվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ, «Տեքստիլ ոլորտի օպերատոր» հիմնադրամի և «Պրոմ Էքսպո» ցուցահանդեսային ընկերության համատեղ կազմակերպմամբ։

ArmTex 2026 International Exhibition
ArmTex 2026 is Armenia’s leading specialized exhibition for the light industry, bringing together leading companies, manufacturers, designers, suppliers, importers, brands, and industry organizations on a single professional platform.
If your business operates in the fields of apparel, textiles, footwear, accessories, garment manufacturing, fabrics, raw materials, machinery, or related services, ArmTex 2026 is the ideal platform to showcase your business.
By participating in the exhibition, you will have the opportunity to:
• present your products and latest innovations;
• find new business partners and customers;
• expand your professional network;
• participate in B2B meetings;
• increase your brand awareness and discover new business development opportunities.
ArmTex 2026 will bring together industry representatives from Armenia and abroad, creating new opportunities for cooperation, knowledge exchange, and business development.
The exhibition will also feature a strong international component. Participants from various countries are expected to join the event, contributing to the formation of new partnerships and the expansion of export markets. The exhibition will also host targeted international buyers, importers, distributors, representatives of retail and wholesale chains, as well as industry professionals.
This will provide participating companies with the opportunity to showcase their products, establish new business relationships, conduct B2B negotiations, and gain access to new partnership and export opportunities in international markets.
Join ArmTex 2026 and become part of Armenia’s most important professional event for the light industry.
The exhibition is organized with the support of the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, jointly by the Textile Industry Operator Foundation and the Prom Expo Exhibition Company.