• Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր
ArmTex 2026-ը Հայաստանի թեթև արդյունաբերության գլխավոր մասնագիտացված ցուցահանդեսն է, որը մեկ հարթակում միավորում է ոլորտի առաջատար ընկերություններին, արտադրողներին, դիզայներներին, մատակարարներին, ներմուծողներին, բրենդներին և ոլորտային կազմակերպություններին։
Եթե ներկայացնում եք թեթև արդյունաբերության ոլորտը՝ հագուստ, տեքստիլ, կոշիկ, աքսեսուարներ, կարի արտադրություն, գործվածքներ, հումք, սարքավորումներ կամ հարակից ծառայություններ, ապա ArmTex 2026-ը ձեր բիզնեսը ներկայացնելու լավագույն հարթակն է։
Մասնակցելով ցուցահանդեսին՝ դուք հնարավորություն կունենաք՝
• ներկայացնել ձեր ապրանքներն ու նորույթները,
• գտնել նոր գործընկերներ և հաճախորդներ,
• ընդլայնել գործարար կապերը,
• մասնակցել B2B հանդիպումների,
• բարձրացնել ձեր բրենդի ճանաչելիությունն ու բացահայտել զարգացման նոր հնարավորություններ։
ArmTex 2026-ը կմիավորի Հայաստանի և արտերկրի ոլորտի ներկայացուցիչներին՝ ստեղծելով համագործակցության, փորձի փոխանակման և բիզնեսի զարգացման նոր հնարավորություններ։
Ցուցահանդեսն ունենալու է նաև միջազգային բաղադրիչ։ Նախատեսվում է տարբեր երկրներից մասնակիցների ներգրավում, ինչը կնպաստի նոր համագործակցությունների ձևավորմանը և արտահանման շուկաների ընդլայնմանը։ Միաժամանակ, ցուցահանդեսի շրջանակներում նախատեսվում է ապահովել արտասահմանյան թիրախային գնորդների, ներմուծողների, դիստրիբյուտորների, մանրածախ և մեծածախ առևտրային ցանցերի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև ոլորտի մասնագետների մասնակցությունը։
Սա մասնակից ընկերություններին հնարավորություն կտա ներկայացնել իրենց արտադրանքը, հաստատել նոր գործարար կապեր, վարել B2B բանակցություններ և ձեռք բերել նոր համագործակցության ու արտահանման հնարավորություններ միջազգային շուկաներում։
Միացե՛ք ArmTex 2026-ին և դարձե՛ք Հայաստանի թեթև արդյունաբերության ամենակարևոր մասնագիտական իրադարձության մի մասը։
Ցուցահանդեսը կազմակերպվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության աջակցությամբ, «Տեքստիլ ոլորտի օպերատոր» հիմնադրամի և «Պրոմ Էքսպո» ցուցահանդեսային ընկերության համատեղ կազմակերպմամբ։

ArmTex 2026 — главная специализированная выставка легкой промышленности Армении, объединяющая на одной профессиональной площадке ведущие компании отрасли, производителей, дизайнеров, поставщиков, импортеров, бренды и отраслевые организации.
Если ваша компания работает в сфере производства одежды, текстиля, обуви, аксессуаров, швейного производства, тканей, сырья, оборудования или сопутствующих услуг, ArmTex 2026 станет лучшей площадкой для презентации вашего бизнеса.
Участвуя в выставке, вы получите возможность:
- представить свою продукцию и новинки;
- найти новых партнеров и клиентов;
- расширить деловые связи;
- принять участие в B2B-встречах;
- повысить узнаваемость своего бренда и открыть новые возможности для развития бизнеса.
ArmTex 2026 объединит представителей отрасли из Армении и других стран, создавая новые возможности для сотрудничества, обмена опытом и развития бизнеса.
Выставка также будет иметь ярко выраженную международную составляющую. Планируется участие компаний из различных стран, что будет способствовать формированию новых партнерских отношений и расширению экспортных рынков. В рамках выставки также ожидается участие целевых зарубежных покупателей, импортеров, дистрибьюторов, представителей розничных и оптовых торговых сетей, а также отраслевых специалистов.
Это позволит компаниям-участникам представить свою продукцию, установить новые деловые контакты, провести B2B-переговоры и получить новые возможности для сотрудничества и экспорта на международные рынки.
Присоединяйтесь к ArmTex 2026 и станьте частью самого значимого профессионального события в сфере легкой промышленности Армении.
Выставка организуется при поддержке Министерства экономики Республики Армения совместно с Фондом «Оператор текстильной отрасли» и выставочной компанией Prom Expo.